Andreu Nach a Goliáš: kapky hrůzy, zla a múzy

Bez smrti není láska, bez smrti není strach, bez smrti není život, ani bůh a ani čas. Smrt je zákon, smrt je soud, pokud si s ní někdo začne hrát, zasluhuje mord. - Andreu Nach

Hororové filmy a seriály

Pet Sematary (Hřbitov domácích zvířátek) - 1989

Někdy je lepší být mrtvý.

Horor 
USA, 1989, 103 min

Režie:
Mary Lambert
Hrají: Dale Midkiff, Fred Gwynne, Denise Crosby, Brad Greenquist, Miko Hughes, Stephen King

Pokud jste o tomto filmu neslyšeli, vězte, že vám utekla doslova hororová pecka. Už samo to, že scénář napsal hororový král Stephen King je lákadlo, které by nemělo zůstat bez povšimnutí.

Děj filmu můžeme rozdělit do dvou částí. V té první je idilka. Rodina koupila nový dům a je štěstím bez sebe. Přistěhuje se, seznámí s milým sousedem, který jim ukáže zvířecí hřbitov, založený smutnými dětmi. Tady idilka pomalu končí a vše začíná spět k události, jež rodinu doslova rozerve. Na díkuvzdání bude na silnici sražen Church, kocour dcery Dr. Creeda, hlavní postavy celého příběhu. Milý soused Jude mu ukáže místo, kdesi za hřbitovem. Místo, které bylo pro tamnější indiány svaté. Luis Creed tam kocoura pohřbí a příštího dne se Church vrátí, živý. Ovšem už to není ten kocour, co dřív. Chová se jinak, je agresivnější a masožravější. Luis je samozřejmě šokován a zapřísahá se, že už nic takového neudělá. Jenže, jednoho krásného dne, kdy si Luisův tříletý syn Georg hraje s drakem, vyjíždí z nedaleké firmy kamion a právě ten kamión, změní dění a osudy všech hlavních hrdinů. Ten kamión za přispění osudu, přejede George a po jeho pohřbu se Luis rozhodne, že syna oživí, ať to stojí cokoliv. A ani hodný duch mrtvého studenta Luise nepřesvědčí o opaku.

Film, ač z roku 1989 je nabitý speciálními efekty (hlavně v druhé polovině), za které by se ani dnes nemusela studia stydět. Celou atmosféru doprovází skvěle vybraná hudba a výkony hlavních i vedlejších herců - Stephen King si zahrál faráře - stojí za shlédnutí.

Verdikt:
Pet Sematary je dokonale promyšlený horor, jehož úkolem je lidi jak vyděsit, tak zajistit, aby po opětovném shlédnutí tento film ocenili na výbornou. Z mého pohledu se to podařilo na jedničku.

Mé hodnocení: 100%

Trailer (horší kvalita): http://www.youtube.com/watch?v=tMja9C6Htts

Žádné komentáře